Hizmetix Dergisi Röpörtaj: “Derneğimiz UDİÇED hızla büyümeye devam ediyor” 17 Şub 2015

2014 yılında İstanbul’da kurulan ve TURÇEF Federasyonu üyesi UDİÇED’in, çeviri sektöründeki tüm tercümanları tek bir çatı altında toplamaya yönelik kurulmuş, uluslararası bir çeviri derneği olduğunu söyleyen Gürkan Gülpınar, “Tercüme sektöründe faaliyet gösteren profesyonel tercümanların tümünü kapsayacak şekilde genişleyen derneğimiz, hızla büyümeye devam ediyor.” dedi.

 

UDİÇED, 10 Aralık 2014’te Nitelikli Uluslararası Çevirmenler Dil ve Çeviri İşletmeleri Federasyonu’na (TURÇEF)’e bağlanarak tercüme sektöründeki faaliyetlerini daha da güçlendirdiklerini ifade eden UDİÇED Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Gülpınar, dernekle ilgili şu bilgileri verdi:

Türkiye’de mütercim tercümanlık mesleğinde bulunan çevirmelerin çeviri faaliyetlerini etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapıyoruz. Çevirinin ve çevirmen gelişimini sağlamak için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenliyoruz. Çevirmen adaylarına yapılan çevirilerin gerektirdiği titizliği, disiplini ve ciddiyeti meslek etiğine yakışır biçimde yetiştirici faaliyetlerde bulunuyoruz.”

PDF olarak görüntülemek için tıklayın!